Restaurace Rudolf II.
Vyhledávání: 

Restaurace Rudolf II.


Restaurace Rudolf II.

adresa Plzeňská 37
Plasy
331 01
telefon tel.: +420 724 105 952
email neumannfleisch@centrum.cz
www.rudolf-II.cz
IČO: 27974618   DIČ: CZ27974618

Restaurace Rudolf II. se nachází v malebném údolí města Plas, které je vyhlášeno svou pestrostí kulturních památek a překrásnou přírodní scenérií. Tato budova pochází z klášterních dob padesátých let 18. století, a byla vybudována jako vrchnostenská vinopalna, postavená z kamene a krytá šindelem, ve sklepení klenutá palírna a kvelb. (jak uvádí kronika) Roku 1826 koupil panství Plasy státní kancléř kníže Metternich a zřídil zde lesovnu. První evidovaný nadlesní ve službách knížete byl Rudolf Plocek. Budova měla snad největší množství pomístních názvů, např. "obydlí Žida", "Brandweinhaus" - kořalečna. Poslední název byl "Machytkovna". V dobách hluboké totality budova vesele chátrala v užívání školního statku. K objektu je přičítáno i řada pověstí o tajemném životě a skonu zdejších obyvatel.

Rokem 2002 počala nová historie domu, a to otevřením restaurace Rudolf II. Dnes dům vypadá opět jako za časů jeho staré slávy. Nábytek, vybavení i dekorace jsou v duchu loveckého zámečku. Na výběr je velké množství specialit z drůbežího, vepřového, hovězího, pštrosího, rybího masa a hlavně zvěřiny, speciálně upravené dle originálních středověkých receptů.

V barokním sklepení byl otevřen hudební klub Palírna u rytíře. Brzo se objekt dočká další renovace, po které bude nabízet stylové hotelové pokoje v podkroví. Součástí objektu bude turistická ubytovna a kemp s mnoha možnostmi kulturní i sportovní vyžití. Příjemným zpestřením budou vyjížďky na koních.

Restaurant je oblíben, jak pro pořádání svatebních slavností, srazů, firemních večírků, tak i pro intimní posezení u plápolajícího krbu.

Těšíme se na brzkou shledanou.

Po - Ne 11:00 - 23:00, každý první čtvrtek v měsíci zavírací den

Napište nám
Text dotazu
  
Váš email
Váše jméno
Další kontakt


Kontrolní kód (opište prosím přesně kontrolní kód z obrázku)

Opište prosím tento kód do políčka níže. nový kód
« zde opište přesně kontrolní kód z obrázku