39ZOBRAZENÍ

Romantickou večeři u svíček v pohodlí svého bytu, a to bez jakékoliv námahy.
Takové překvapení mohou třeba své něžnější polovičce připravit v Rakousku i kuchařsky méně zdatní partneři. Stoupající oblibě se totiž těší firmy, které nabízejí služby profesionálních kuchařů přímo v příbytku klienta. Najatý mistr kuchařského umění se postará o vše potřebné. 
Nakoupí také přísady a hlavně uvaří jídlo, za které by se prý nemusely stydět ani prestižnější restaurace v rakouské metropoli. Na závěr se postará o to, aby kuchyně po jeho výkonu opět zářila čistotou a leskem. Kuchař připraví třeba i exotičtější kulinářské speciality. Výběru jídel se meze prakticky nekladou, pro nerozhodné jsou připraveny návrhy jednotlivých chodů. Výsledek závisí hlavně na přání klienta a obsahu jeho peněženky. Samotné vaření pro jednu osobu přijde na zhruba 30 až 130 eur (900 až 4900 Kč), k tomu třeba připočítat náklady na dopravu. Služby kuchařů si lze objednat po telefonu nebo pomocí počítačové sítě internet.

Profesionálové jsou k dispozici nejen ve Vídni, ale i v jiných rakouských městech. Zákazník může sledovat přípravu objednaného jídla, nebo může jednoduše přijít až k prostřenému stolu.